Puchar Polski modeli klasy F1E

2018-04-23 //Wstecz
Puchar Polski modeli klasy F1EZgodnie z kalendarzem imprez Aeroklubu Polski w dniach 21.04 i 22.04.2018 r. rozegrano dwie edycje Pucharu Polski modeli klasy F1E. W sobotę organizatorem zawodów był Aeroklub R.O.W., a w niedziele Aeroklub Nowy Targ.

Zawody rozegrano w miejscowościach Dział i Krempachy w trzech kategoriach wiekowych: seniorów, juniorów i juniorów młodszych. Sukcesem zakończył się start najmłodszych nowotarskich modelarzy. W sobotę, trzecie miejsce w juniorach młodszych zajął Sebastian Słowakiewicz, w niedzielę drugie miejsce w juniorach młodszych zajął Maciej Zubek, a trzecie miejsce zajął Piotr Bryja. Czwarte miejsce w juniorach zajął Piotr Budzyk. Młodzi modelarze to członkowie Aeroklubu Nowy Targ, a swoje modele budują w pracowni modelarskiej w Powiatowym Centrum Kultury pod okiem instruktora Bogusława Kudasa.