Nowotarskie Święto balonów na ogrzane powietrze już niebawem!

2017-02-06 //Wstecz
Nowotarskie Święto balonów na ogrzane powietrze już niebawem!W dniach 11 i 12 lutego 2017r. (sobota i niedziela) rozegrane zostaną IV Zimowe Zawody Balonowe
o Puchar firmy PCD Salami.

Tym razem, w szranki stanie 19 załóg z całej Polski, dla których poza doskonałą zabawą celem będzie zabranie do domu Pucharu za zwycięstwo w końcowej klasyfikacji. Załoga Aeroklubu Nowy Targ, „na balonie” – PCD Salami – będzie rywalizowała z najlepszymi zawodnikami naszego kraju.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania nowotarskiego lotniska, gdzie będzie można podziwiać przygotowania do startów balonów, przeloty, a być może także lądowania. W sobotę o godz. 9.00 zaplanowany jest pierwszy start balonów w ramach którego rozgranych zostanie kilka konkurencji zawodniczych. Nowością będzie wspólny start ze spadochroniarzami, którzy będą wyskakiwać z balonu o godzinie 15.00. Z kolei na niedzielę o godz. 12.00, organizatorzy przewidują ostatni start.

Nasza impreza ma za zadanie propagowanie sportów lotniczych na Podhalu,
w szczególności sportu balonowego. W związku z powyższym Aeroklub stwarza możliwość,
w obecności obsługi, aby z bliska zobaczyć sprzęt balonowy oraz dowiedzieć się na czym polega ten piękny sport.

W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych, część konkurencji może zostać odwołana.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na nowotarskie lotnisko miejskie już w najbliższy weekend.

Kalendarium zawodów:

11.02.2017r. SOBOTA