2015-10-06 //Wstecz
Tytuł Mistrza Polski oraz drużynowe Wicemistrzostwo Polski naszych modelarzy !!!W dniach 03 – 04.10.2015r. rozegrano zawody modelarskie modeli klasy F1E.
W dniu 03.10 walczono o tytuł Mistrza Polski dla Juniorów Młodszych i Juniorów, a w dniu 04.10 rozegrano kolejną edycję Pucharu Polski.

Sukcesem zakończył się start naszych młodych modelarzy. Szymon Morawski wywalczył indywidualnie tytuł Mistrza Polski, a drużyna Juniorów Młodszych w składzie: Szymon Morawski, Antoni Długopolski, Piotr Budzyk, zdobyła tytuł Wicemistrza Polski.

W kategorii Juniorów drużyna w składzie: Maria Jarkiewicz, Szymon Górnisiewicz, Kacper Gromala, wywalczyła tytuł Wicemistrza Polski.

Młodzi modelarze budują swoje modele w pracowni modelarskiej Powiatowego Centrum Kultury i są członkami Aeroklubu Nowy Targ. Przychylna atmosfera dla modelarstwa lotniczego w Powiatowym Centrum Kultury jak i w Aeroklubie Nowy Targ przynosi efekty i pozwala kontynuować prawie 60 lat istnienia tej kategorii modeli latających w Nowym Targu.

Instruktor, Bogusław Kudas