Podhalański RC AIR SHOW

2015-08-08 //Wstecz
Podhalański RC AIR SHOWW dniach 1-2 Sierpnia odbył się X Podhalański RC AIR SHOW .Goście zaczęli się zjeżdżać już od środy popołudniem i tak z dnia na dzień uczestników było więcej.
Kumulacją było zarejestrowanie się na naszej stronie www.rc.podhale.pl 89 pilotów i to się potwierdziło w sobotę przy oficjalnym rejestrowaniu . O godz. 10 00 nastąpiło uroczyste przywitanie i otwarcie pikniku przez pana prezesa Aeroklubu Nowy Targ Pawła Kosa.
Rozpoczął się show na którym mogliśmy zobaczyć  jakie modele były na naszym pięknym lotnisku i z jakich stron przyjechali uczestnicy .  Odległości były niesamowite .Koledzy z klubu MBC LERHTE przemierzyli    ponad 1000 /tysiąc/kilometrów, koledzy z Gdyni 700 ,Poznań 600 żeby dać pokaz swoich umiejętności oraz wspaniałych modeli z różnych okresów , a gratką był ME163 COMET .
Jubileuszowe imprezy mają to do siebie że zawsze jest cos lepiej niż w poprzednich ,a taką było pojawienie się Kamila z Czech ze swym wspaniałym modelem  MI24 HIND w barwach czeskich ,odpalający rakiety w locie .Pilotowanie tego modelu było bardzo realistyczne , gratulacje dla Kamila.
Myślę że to był  BEST OF SHOW na naszym pikniku . Trudno wymienić miejscowości z których przyjechali Polscy modelarze ale byli z całej Polski ,od morza do Tatr i od wschodu do zachodu .posiadający całą gamę modeli samolotów co można zobaczyć na zdjęciach.
ardzo wam wszystkim dziękujemy że wzięliście udział w naszym pikniku.
Bardzo dziękuję naszym  SPONSOROM za pomoc w zorganizowaniu tak wielkiej imprezy modelarskiej . Panu Burmistrzowi Miasta Nowy Targ  oraz Aeroklubowi Nowy Targa za pomoc i wsparcie .
Na starcie X PODHALAŃSKIEGO RC AIR SHOW stanęło ponad 80 modelarzy którzy potrafili przywieść dwa albo i trzy modele ,a wszystkich było ponad 140 .
Przepyszna kolacja z KARCZMY U BORZANKA wieczorem i ognisko z grilem od firmy PCD SALAMI  do rana zakończyły pierwszy dzień pikniku.
Bardzo chcemy podziękować kolegom Adamowi Delingos ,Maciejowi Żarnowskiemu za wspaniałe  NIGHT SHOW z dopalanymi racami , oraz Mirkowi i Tomkowi z Gdyni za rozświetlanie Nowotarskiego nieba.
Nie sposób wspomnieć  Roberta Szala i Arka Morawskiego ,  którzy pracowali przy projektach i druku ,oraz wszystkich członkach Sekcji Modelarskiej Aeroklubu Nowy Targ .
Był to rekordowy piknik pod względem ilości pilotów i modeli ,oraz osób oglądających pokazy.
Były  wyróżnienia dla pilotów i modeli ufundowane przez Burmistrz Nowego Targu Grzegorza Watychy , właściciela firm ARTHOBBY pan Wiesława Dzika oraz Prezesa Aeroklubu Nowy Targ pana Pawła Kosa i nas  Sekcji modelarskiej Aeroklubu Nowy Targ.
Jak co roku odbyły się zawody modeli akrobacyjnych w kategorii FREESTYLE jest to latanie do muzyki najbardziej widowiskowy pokaz modeli akrobacyjnych .
1 .PAWEŁ CZYŻYKIEWICZ
2 . DARIUSZ SOBASZEK