Adam Czeladzki - Człowiek bez barier 2014

2014-11-22 //Wstecz
Adam Czeladzki - Człowiek bez barier 2014Z przyjemnością informujemy o zakwalifikowaniu kandydatury naszego kolegi Adama Czeladzkiego do półfinałowej 15-ki konkursu „Człowiek bez barier” organizowanego pod auspicjami Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji z siedzibą w Warszawie.
Adam weźmie udział w dalszej części konkursu oraz w plebiscycie publiczności, który odbędzie się na portalu www.niepelnosprawni.pl w dniach 10-25 listopada 2014 r.
Głosujemy na stronie www.glider.pl/adam

Adam w rok od poważnego wypadku, wrócił do latania. Jako pierwszy w Polsce pilot z tak poważną niepełnosprawnością, jaką jest paraplegia wrócił do latania zawodniczego w jeszcze lepszej formie sportowej niż przed wypadkiem. Lata na specjalnie dostosowanym, jednoosobowym szybowcu. Jest jedynym latającym na zawodach niepełnosprawnym pilotem. Postanowił wspomagać w Polsce latanie dla osób niepełnosprawnych i zaczął sam szkolić pilotów. W 2013 r. udało mu się przekonać grupę inwestorów i wraz z fundacją Avalon zaakupili dwumiejscowy szybowiec, przystosowany dla niepełnosprawnych. Już w 2014 r. pierwszy uczeń pilot - Jędrzej Rożen-Jaxa wykonał podczas szkolenia podstawowego swoje pierwsze samodzielne loty w Stalowej Woli.
Więcej o Adamie Czeladzkim można przeczytać www.aeroklub.waw.pl/4019/czlowiek-bez-barier-2014/

zdjęcia z archiwum Adama Czeladzkiego