Loty widokowe

Aeroklub Nowy Targ z nowym certyfikatem szkoleniowym

2014-11-11 //Wstecz
Aeroklub Nowy Targ z nowym certyfikatem szkoleniowymInformujemy, że Aeroklub Nowy Targ otrzymał certyfikat zatwierdzonej organizacji szkolenia lotniczego (ATO), wg nowych przepisów Unii Europejskiej.

Tym samym, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego uznał Aeroklub Nowy Targ za organizację zdolną do bezpiecznego prowadzenia lotniczych kursów szkoleniowych. Zasadniczą zmianą w stosunku do dotychczasowego zakresu certyfikatu jest uzyskanie możliwości prowadzenia szkoleń teoretycznych i praktycznych do licencji pilota szybowcowego rekreacyjnego LAPL(S) oraz pilota samolotowego rekreacyjnego LAPL(A).


 Z uwagi na mniejszą liczbę godzin koniecznych do zrealizowania w celu uzyskania wspomnianych licencji, całkowity koszt szkolenia spadnie o kilka tysięcy złotych. Dzięki niższym kosztom szkolenia, rekreacja szybowcowa i samolotowa stanie się jeszcze bardziej dostępna dla wielu z nas. Aeroklub Nowy Targ będzie prowadził dodatkowo takie kursy szkoleniowe jak: szkolenie teoretyczne
i praktyczne do licencji pilota samolotowego turystycznego PPL(A), do licencji pilota szybowcowego SPL, do licencji pilota balonowego BPL, do uzyskania uprawnienia do lotów w nocy oraz do holowania szybowców i banerów. Certyfikat został wydany bezterminowo.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na szkolenia lotnicze prowadzone u podnóża Tatr, na najpiękniejszym lotnisku w Polsce.