Modelarze ponownie na podium w Mistrzostwach Polski

2014-07-05 //Wstecz
Modelarze ponownie na podium w Mistrzostwach PolskiNa Mistrzostwach Polski modeli szybowców zdalnie sterowanych kat. F3B, które odbyły się
w Inowrocławiu w dniach 14-15 czerwca br., Arkadiusz Morawski zajął I miejsce, a Bartłomiej Panikowski był II - obydwaj to członkowie Aeroklubu Nowy Targ.
Pomimo trudnych warunków pogodowych i silnego porywistego wiatru nie dali szans rywalom, po pierwszym dniu A. Morawski prowadził z przewagą 200 pkt. na 5000 pkt. możliwych, natomiast B. Panikowski był trzeci.
W niedzielę warunki nieznacznie się poprawiły, pogoda zrobiła się bardziej "termiczna", co pozwoliło powiększyć przewagę nad konkurentami, a Panikowskiemu awansować na drugie miejsce z przewagą 43 pkt na 11.000 możliwych. A. Morawski, już trzeci rok z rzędu utrzymuje I miejsce w Mistrzostwach Polski.
Tegoroczne zawody były kwalifikacją do przyszłorocznych Mistrzostw Świata, które odbędą się w Holandii.