Przedszkolaki po raz kolejny z wizytą na nowotarskim lotnisku

2014-06-27 //Wstecz
Przedszkolaki po raz kolejny z wizytą na nowotarskim lotniskuW dniu 25.06.2014r. nowotarskie lotnisko odwiedziła gromadka dzieci z Prywatnego Przedszkola „Promyczek” z Nowego Targu.
Aeroklub Nowy Targ zawsze na taką okoliczność udostępnia swoje szybowce oraz samoloty, tak aby każdy maluch mógł chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwy pilot i zasiąść za sterami jednego z nich. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji tej wizyty była obecność śmigłowców 56. Bazy Lotniczej z Inowrocławia, która właśnie w tym czasie bazowała na nowotarskim lotnisku. Dzięki uprzejmości Dowódcy Bazy - płk. Zbigniewa Musiała, dzieci poza sprzętem aeroklubowym mogły podziwiać od środka śmigłowce MI-2 oraz MI-24. Każdy maluch miał możliwość zasiąść za ich sterami, wywołując na twarzach ogromną radość. Wojskowa Straż Pożarna zademonstrowała  naszym maluchom  sprzęt ratownictwa pożarowego, a największym powodzeniem cieszyło się polewanie wodą z węża strażackiego. Na wysokości zadania stanęli także wojskowi ratownicy medyczni, którzy pokazali w ciekawy sposób na czym polega ich praca.
Następnie przedstawiciele nowotarskiego aeroklubu opowiedzieli dzieciom o tajnikach latania szybowcowego i samolotowego, a także pozwolili każdemu maluchowi na zajęcie miejsca pilota w szybowcu oraz samolocie AN-2. Na koniec, dzięki zaangażowaniu Szkoły Spadochronowej „Skoczek”, dzieci mogły zobaczyć na czym polegają skoki spadochronowe oraz jak sam skoczek przygotowuje się do każdego z  nich. Na pożegnanie, każdy maluch otrzymał „coś słodkiego”
i wyruszył w drogę powrotną do przedszkola.
Szczególne podziękowania należą się Panu płk. Zbigniewowi Musiałowi - Dowódcy 56. Bazy Lotniczej z Inowrocławia za wyrażenie zgody na wejście dzieci do śmigłowców bojowych oraz Pani Annie Bale ze Szkoły Spadochronowej „Skoczek” za demonstrację sprzętu spadochronowego.

foto: Michał Adamowski
Prezes Aeroklubu Nowy Targ