Loty widokowe

Relacja z zawodów modelarskich w Karvinie

2014-06-13 //Wstecz
Relacja z zawodów modelarskich w KarvinieNa ostatnich zawodach w Szczurowej podęliśmy decyzje że początkiem czerwca odwiedzimy kolegów z Czech. I tak w pierwszy weekend czerwca kierunek Karvina.
Po przyjeździe byłem bardzo miło zaskoczony bardzo ładnym lotniskiem modelarskim na skraju pola kukurydzy. Na lotnisku pięknie przycięta trawa zadaszenie dla modelarzy . Prawie jak ze zdjęć z Niemieckich lotnisk modelarskich. W piątek wieczorem Wojtek zrobił oblot lotniska swoim ASG-29.
Sobota przywitała nas pięknym słońcem i już wiadomo było że będzie to gorący weekend. Około 10:00 nastąpiła odprawa zawodników Na czele z naszym nadwornym tłumaczem z Czeskiego Tomkiem Cyrulikiem.

W planie były 4 kolejki termiki i 3 kolejki lotów na bazy. Jako pierwszy w tym dniu do konkurencji startowałem ja i odziwo od razu po wyczepieniu dość  mocne noszenie i winda do 480m. Wylatałem pełny czas i lądowanie 9:58. Drugi lot już było gorzej niebo bezchmurne i jak to bywa około 13:00 kryzys w termice. Ale nad wyrobiskiem coś trzymało i też padł max. 
Po konkurencji termicznej były bardzo małe różnice punktowe a niektóre wyniki były identyczne. Po 16 konkurencja przelotów i tu w ciągu 5 min trzeba było wylatać jak najwięcej baz. Pierwszy lot 10 baz i lądowanie w 5 minucie myślę jest nieźle. To do drugiego lotu odbalastowałem model i to był błąd bo o 18:30 już termiki nie było. Wyszło tylko 9 baz i 4:40lotu. 
W niedziele o 10 nastąpiło wręczenie dyplomów a potem wolne latanie. 

Niestety nie był to szczęśliwy dzień dla Krzyska Kiljana podczas holu mojego Ventusa 2cx na 300m odpadło śmigło.  Niestety Krzysiek źle się splanował do pasa i podjął złą decyzje o besowaniu na 30m. Po wykonaniu zakrętu w prawo jego Wilga zwaliła się na skrzydło i doznała znacznych uszkodzeń. Krzyś nie martw się cza pokleić i do lotu!!!!.
Wypad na zawody do Karviny był bardzo sympatyczny. Myślę ze w 2015 też się spotkamy w Karvinie.

tekst, zdjęcia, film 
Jakub Świst