Nasz Aeroklub walczy o tytuł Lotniczego Orła

2014-04-08 //Wstecz
Nasz Aeroklub walczy o tytuł Lotniczego OrłaRozpoczęła się IV edycja Plebiscytu Lotnicze Orły, organizowanego przez portal lotniczapolska.pl. Nagroda będzie przyznawana w 13 głównych kategoriach - m. in. Aeroklubu Roku. W tej kategorii nominowany jest ANT. Działalność Aeroklubu Nowy Targ skupiała się w minionym roku wokół organizacji imprez sportowych oraz popularyzujących lotnictwo. Najważniejsze z nich to: Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe, Nowotarskie Zawody Modeli Makiet Szybowców, Puchar Polski modeli sterowanych mechanicznie F1E, Podhalański Piknik Modelarski RC Air Show oraz Nowotarski Piknik Lotniczy. W 2013r. Aeroklub wprowadził możliwość sprzedaży paliwa lotniczego AVGAS, uzyskał certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC) oraz na wykonywanie usług lotniczych (AWC). Tym samym organizacja ta została pierwszym Aeroklubem w Polsce świadczącym usługi lotów widokowych przy użyciu trzech typów statków powietrznych tj. samolotu, szybowca oraz balonu na ogrzane powietrze.

W tym roku nastąpiła zmiana w sposobie wyłonienia ostatecznych zwycięzców - na wynik końcowy będą się składały zarówno głosy Internautów - oddawane do 27 kwietnia br. jak i głosy Komisji.

Zwycięzców Plebiscytu poznamy 1 maja - po zsumowaniu wszystkich głosów.