Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski modeli sterowanych mechanicznie klasy F1E

2013-10-13 //Wstecz
Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski modeli sterowanych mechanicznie klasy F1EZgodnie kalendarzem imprez Aeroklubu Polskiego w dniach 5-6.10.2013r. rozegrano turniej zawodów modelarskich w klasie modeli sterowanych mechanicznie F1E. Zawody odbyły się na zboczach gór w miejscowości Dział i wszystkie zaliczane były do punktacji końcowej Pucharu Polski.
Uczestnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: seniorzy ,juniorzy ,oraz juniorzy młodsi. Organizatorem zawodów były Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego oraz Aeroklub Nowy Targ. Nasz aeroklub reprezentowali:
Seniorzy:
  • Stanisław Bocheński
  • Bogusław Kudas
Juniorzy:
  • Jan Kabaciński
Juniorzy młodsi:
  • Maria Jarkiewicz
  • Piotr Budzyk
  • Antoni Długopolski
  • Szymon Górnisiewicz
  • Kacper Gromala
Sukcesem zakończyły się starty najmłodszych nowotarskich modelarzy, którzy w swych kategoriach wiekowych zajęli czołowe miejsca. Modelarska młodzież to członkowie Aeroklubu Nowy Targ uczęszczający także na zajęcia pracowni modelarskiej Powiatowego Centrum Kultury. Na uwagę zasługuje sukces Szymona Górnisiewicza, który indywidualnie zdobył Puchar Polski w kategorii wiekowej junior młodszy, oraz Jana Kabacińskiego, który ma szanse na powołanie do kadry narodowej w klasie F1E. Zarząd Aeroklubu Nowy Targ  ufundował pamiątkowe puchary dla zwycięzców kategorii wiekowych, a członkowie sekcji modelarskiej naszego aeroklubu pomogli w sprawnej organizacji zawodów.

Instruktor:
Bogusław Kudas