Szybowcowe zawody w celności lądowania 2013

2013-09-16 //Wstecz
Szybowcowe zawody w celności lądowania 2013Miło nam poinformować ze w dniu 05.10.2013 roku ( sobota ) w Aeroklubie Nowy Targ odbędą się szybowcowe zawody celności lądowania połączone z symbolicznym zakończeniem sezonu 2013.

Rozegrane zostaną dwie konkurencje:
  • uczniów pilotów (szybowiec Puchacz,  lot z instruktorem)
  • pilotów z licencją PL(G) (szybowiec Junior, Puchacz)
Uczniowie piloci, którzy wykonali w tym sezonie  min. 5-godzin  lotu i 10 lądowań na typie ( Junior), posiadają nalot ogólny min. 20 godzin oraz wpisany w książkę typ szybowca Junior, będą klasyfikowani z pilotami licencjonowanymi ( do decyzja HT )
Pozostali loty na puchaczu z bezpiecznikiem (instruktor lub pilot z licencją wyznaczony przez HT).

Wymagania:
W zawodach szybowcowych mogą wziąć udział osoby posiadające ukończone zadanie A IV, celność lądowania oraz ważne LS lub KTP w przypadku pilotów z licencją.
W przypadku braku skończonego zadania AIV loty na Puchaczu z instruktorem.
KTP oraz wznowienie LS będzie można wykonać w dniach 04.10.2013 ( piątek ) oraz rano 05.10.2013 ( do 11:00 )

Opłaty:
Za udział w zawodach szybowcowych pobierana jest opłata 100 zł ( trening szybowcowy - płatny w dniu zawodów ). Obejmuje ona dwa starty za samolotem, poczęstunek w trakcie trwania zawodów oraz wieczornego grilla.

Zakwaterowanie:
Istnieje możliwość bezpłatnego noclegu na lotnisku. ANT dysponuje 5 miejscami noclegowymi (wymagany własny śpiwór). Decyduje kolejność zgłoszeń. W pobliżu jest też wiele pensjonatów (cena noclegu ok. 30-40zł/os).

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zawodach prosimy o wypełnienie formularza z boku oraz druku rejestracyjnego zawodnika (PDF).

Program imprezy:
8:30 – zbiórka przed hangarem (przygotowanie sprzętu)
9:15 – rejestracja zawodników w świetlicy ANT
9:30 – odprawa w świetlicy ANT
11:00 - rozpoczęcie szybowcowych  zawodów w celności lądowania
17:00 – zakończenie zawodów – hangarowanie
17:30 – uroczyste ogłoszenie zwycięzców oraz rozdanie nagród
17:45 – uroczyste wręczenie dyplomów oraz odznak dla nowo wyszkolonych członków ANT
18:00 – grillowe atrakcje wieczoru
Program może ulec zmianie.

W przypadku, gdyby pogoda pokrzyżowała nam plany, w świetlicy ANT będą się odbywały "zastępcze" zawody w celności, lotnicze opowieści, plotki i oczywiście posilanie się nagromadzonymi dobrodziejstwami :)
Zachęcamy gorąco do wsparcia wieczornej imprezy wszelkimi wyczynami kulinarnymi :)

Pytania proszę kierować na adres zawody@epnt.pl

Sekcja Szybowcowa ANT - Bogusław Sikora

Przypomnijmy sobie jak wyglądały zawody w 2012 roku.