Rekrutacja 2011/2012

2011-05-29 //назад
Rekrutacja 2011/2012Nabór do klasy lotniczej. Zostań pilotem. W roku szkolnym 2011/2012 II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Jadwigi Królowej w porozumieniu z Aeroklubem Nowotarskim ogłasza nabór do licealnej sportowej klasy lotniczej.
Naszym celem jest utworzenie klasy, której absolwenci, oprócz opanowania poziomu wiedzy niezbędnej do uzyskania świadectwa dojrzałości, posiądą szereg umiejętności i uprawnień związanych z wykonywaniem sportów lotniczych, jak i rozwiną cechy charakteru z tym związane: samodzielność, odpowiedzialność, koleżeńskość.
Ukończenie klasy lotniczej doskonale przygotowuje do kontynuowania kształcenia w szkołach wyższych na kierunkach lotniczych. Praca, jaką można wykonywać po ukończeniu uczelni wyższej to m.in.:

• Wyczyn sportowy (akrobacja szybowcowa i samolotowa, przeloty szybowcowe, loty rajdowo – nawigacyjne, skoki spadochronowe, loty balonowe)
  • Instruktorka szybowcowa, samolotowa, balonowa, spadochronowa
  • Pilot zawodowy i liniowy

2. Zgoda rodziców lub prawnych opiekunów na uprawnianie sportów lotniczych
  3. Pozytywny wynik badań lekarskich
  4. Pozytywny wynik sprawności fizycznej
Koszty badań lekarskich ponoszą bezzwrotnie uczniowie przyjęci.

Szkolenie teoretyczne i praktyczne (bezpłatne):
  1. Szkolenie teoretyczne odbywać się będzie w ramach zajęć lekcyjnych w szkole
  2. Szkolenie praktyczne odbywać się będzie w Aeroklubie Nowy Targ w ramach obozów szkoleniowych wiosną i jesienią
Po kilkunastu dniach latania z instruktorem i egzaminie przeprowadzonym przez instruktora uczeń wykonuje 10 lotów samodzielnych.