Sukces młodych modelarzy z Nowego Targu

2013-09-12 //Wstecz
Sukces młodych modelarzy z Nowego TarguW dniu 08.09.2013 przy pięknej pogodzie w Toszku koło Gliwic odbyły się zwody o Mistrzostwo Polski w modelarstwie lotniczym kategorii F1E (szybowce sterowane mechanicznie), w grupach wiekowych junior młodszy i junior.
Zawodnicy z naszego miasta odnieśli sukces. W kategorii junior młodszy Wicemistrzostwo Polski indywidualnie zdobyła Maria Jarkiewicz, jak również drużyna w składzie Maria Jarkiewicz, Kacper Gromala i Piotr Budzyk wywalczyła srebro. Juniorzy z kolei po ciężkim boju zdobyli brązowy medal. W składzie tej drużyny wystartowali: Maria Jarkiewicz, Kacper Gromala, Jan Kabaciński.

Po zakończeniu rywalizacji uroczystość dekoracji i wręczenia upominków zawodnikom odbyła się na zamku w Toszku.

Wszyscy zawodnicy są członkami  Aeroklubu Nowotarskiego i uczestnikami zajęć z modelarstwa lotniczego w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu, gdzie pod okiem doświadczonego instruktora pana Bogdana Kudasa projektują, budują swoje modele i uczą się zasad aerodynamiki.

Specjalne podziękowania i puchar z rąk członka komisji modelarskiej przy Aeroklubie Polskim Wiesława  Dziuby, za dobre wyniki i szczególny czas poświęcony dzieciom i młodzieży, otrzymał  pochodzący z Nowego Targu wychowanek tutejszego Powiatowego Centrum Kultury (dawniej Młodzieżowy Dom Kultury) a obecnie mieszkającego w Limanowej gdzie prowadzi modelarnie Pan Fryderyk Borowicz.