Aeroklub Nowy Targ posiadaczem kolejnego certyfikatu AOC!

2013-08-14 //Wstecz
Aeroklub Nowy Targ posiadaczem kolejnego certyfikatu AOC!Informujemy, że Aeroklub Nowy Targ uzupełnił swój dorobek o certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC) w zakresie wykonywania przewozów pasażerskich samolotami. Tym samym jesteśmy pierwszym Aeroklubem w Polsce posiadającym komplet certyfikatów AOC w zakresie wykonywania lotów widokowych samolotem, szybowcem a także balonem na ogrzane powietrze.
Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego po przeprowadzeniu procesu certyfikacji uznał, że Aeroklub Nowy Targ spełnia warunki i wymagania określone w Ustawie – Prawo lotnicze, Załącznik nr 6 cz. I do Konwencji Chicagowskiej, rozporządzenia Rady (EWG) nr 3922/91, a także został uznany za zdolnego do bezpiecznego wykonywania działalności lotniczej określonej w przedmiotowym certyfikacie.

Certyfikat Przewoźnika Lotniczego (AOC) nr PL-034A/13, PL-034B/13, PL-034G/13

Więcej informacji dotyczących przewozów lotniczych w naszym Aeroklubie można uzyskać pod nr tel. +48 730 307 837 lub (18) 264 66 16 oraz e-mail: aeroklub@nowytarg.pl