Kamera wysokiej rozdzielczości w naszym Aeroklubie

2013-07-01 //Wstecz
Kamera wysokiej rozdzielczości w naszym AeroklubieIdąc z postępem technologicznym powstał pomysł zakupu nowej panoramicznej kamery internetowej, która będzie przekazywać nam obraz z lotniska do Internetu. Jakość oraz kąt widzenia obecnej kamery pozostawia wiele do życzenia.
Ostatnio Aeroklub Ziemi Lubuskiej ( http://kamera.azl.pl/ ) uruchomił nową kamerę internetową wysokiej rozdzielczości.
Obraz prawdopodobnie składa się z dwóch kamer HD, dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskujemy ładny panoramiczny widok.
W naszym wypadku kamery obejmowałaby lotnisko modelarskie, stację benzynową, stojanki przed hangarem oraz część zachodnią lotniska a w tle nasze piękne Tatry.
Kamera internetowa głównie służy nam czyli członkom Aeroklubu oraz innym użytkownikom Internetu.
Koszt jednej kamery to około 700-800 zł ( zakup kamery HD, zasilacza, oraz obudowa ). Cała inwestycja to koszt 1500 zł.
W chwili obecnej Aeroklub ma ważniejsze inwestycje ( pozyskanie nowego samolotu do szkolenia, finalizacja certyfikacji AOC, AWC ) nie posiada wolnych środków aby sfinansować inwestycję tego rodzaju.
Dlatego po rozmowach z wieloma członkami, którzy chcą przekazać darowiznę na kamerę, postanowiłem zorganizować zbiórkę wśród nas na taki cel. Zbiórka została uzgodniona z Dyrekcją Aeroklubu oraz księgowością.

Wszystkich chętnych prosimy o wpłaty na konto Aeroklubu Nowy Targ
60 1050 1474 1000 0022 6364 8046 ( ING Bank Śląski SA )
wysokość wpłaty dobrowolna, liczy się każda złotówka,
z tytułem przelewu "darowizna na działalność statutową - zakup kamery" - księgowo bardzo ważna rzecz.

Termin zbiórki do 2 lipca 2013.

W przypadku gdy środki wystarczą na jedną kamerę, nową kamerą zastąpimy obraz ze starej, która zostanie skierowana na lotnisko modelarskie oraz wschodnią część lotniska.
Z lotniczym pozdrowieniem Piotr Kryj