Podsumowanie I Nowotarskich Zawodów Modeli Makiet Szybowców RC

2013-04-30 //Wstecz
Podsumowanie I Nowotarskich Zawodów Modeli Makiet Szybowców RCI Nowotarskie Zawody Modeli Makiet Szybowców RC przeszły do historii. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, że obdarzyliście nas Państwo takim zaufaniem. Tyczy się to zarówno zawodników, którzy przybyli w liczbie 32 osób a także widzów chcących zobaczyć tą dziedzinę modelarstwa- ciągle jeszcze mało popularną w naszym kraju.
2 dni to w sumie 200 startów holowników, 2 doszczętnie rozbite modele i wiatr próbujący pokrzyżować nam plany. Niedziela okazała się decydująca gdyż rozegrane w tym dniu kolejki przetasowały czołówkę, która wyłoniła się w sobotę.

Łącznie w 6ciu kolejkach kategorii powyżej 4kg. najlepsi okazali się:
1. Ryszard Heinz (Aeroklub Gliwicki)
2. Jakub Świst (Aeroklub Nowy Targ)
3. Janusz Olszówka (Aeroklub Tarnowski)
4. Krzysztof Witek (Orlik Nowy Sącz)
...
11. Arkadiusz Morawski (Aeroklub Nowy Targ)

a w 5ciu kolejkach kategorii poniżej 4kg:
1. Krzysztof Witek (Orlik Nowy Sącz)
2. Jakub Chudoba (Aeroklub Nowy Targ)
3. Wojciech Adamowski (Aeroklub Nowy Targ)

Za dzielną rolę holującego puchar ufundowany przez ATTP otrzymał Krzysztof Gęga, a najlepszą celnością wykazał się Jakub Świst.

Patrząc na ogrom pracy włożony w organizację tych zawodów nie można zapomnieć o tych, bez których pomocy nie udało by się tego dokonać. Tutaj szczególne podziękowania dla sponsorów: firmy PCD Salami, sklepów: Modelemax, Modele-Sklep, E-Model, RC-Gliders oraz firmy Revoc i Jaróg. Podziękowania dla portalu Podhale24 za piękną relację zdjęciową i promocję zawodów na łamach swojego portalu oraz Drukarni MK. Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Nowym Targu za wypożyczenie nagłośnienia oraz ośrodkowi Rancho Lot za udostępnienie miejsca na wieczorne ognisko. Serdeczne podziękowania dla Burmistrza Miasta Pana Marka Fryźlewicza za patronat nad zawodami oraz nagrody rzeczowe.
Dziękujemy Prezesowi sekcji modelarskiej ANT Grzegorzowi Baraniakowi za czuwanie nad bezpieczeństwem i przebiegiem imprezy oraz wszystkim sędziom- członkom sekcji, którzy w jakiś sposób przyczynili się do jej przeprowadzenia. Za piękną stronę zawodów i oprawę graficzną oraz plakat podziękowania dla Piotrka Kryja.

Teraz nie pozostaje Wam nic innego jak przeszukiwanie sieci w poszukiwaniu kolejnych relacji zdjęciowych i wyczekiwanie na wiadomość o rozpoczęciu organizacji II Nowotarskich Zawodów Modeli Makiet Szybowców RC.

Pozdrowienia