Loty widokowe

I Nowotarskie Zawody Modeli Makiet Szybowców RC. Nowotarżanie na podium!

2013-04-28 //Wstecz
I Nowotarskie Zawody Modeli Makiet Szybowców RC. Nowotarżanie na podium!Zakończyły się I Nowotarskie Zawody Modeli Makiet Szybowców RC zaliczane do cyklu imprez o puchar Air Tow Team Poland. W dwudniowych zawodach udział wzięło 32 zawodników z Polski i Słowacji.
W pierwszym dniu pomimo bardzo silnego wiatru wiejącego w poprzek pasa udało się rozegrać 4 kolejki w kategorii szybowców do 4kg oraz 3 kolejki w klasie powyżej 4kg. Niedzielne poranne przelotne opady nie zakłóciły przebiegu zawodów i kolejne starty rozpoczęły się zgodnie z harmonogramem. Ostatecznie rozegrano 6 kolejek w klasie powyżej 4kg i 5 w lżejszej do 4kg. 

Punktowana była każda sekunda lotu (max. 10 minut) oraz lądowanie do celu (max 200pkt). 

Wyniki: 
Klasa do 4kg. 
 
1. Krzysztof Witek (Orlik Nowy Sącz)
2. Jakub Chudoba (Aeroklub Nowy Targ)
3. Wojciech Adamowski (Aeroklub Nowy Targ)

Klasa powyżej 4kg. 
1. Ryszard Heinz (Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego) 
2. Jakub Świst (Aeroklub Nowy Targ) 
3. Janusz Olszówka (Aeroklub Tarnowski) 
4. Krzysztof Witek (Orlik Nowy Sącz) 
... 
11. Arkadiusz Morawski (Aeroklub Nowy Targ) 

Podczas zawodów można było oglądać w powietrzu modele szybowców do złudzenia przypominające ich wielkie odpowiedniki a rozpiętość skrzydeł to od 3 do 7 metrów. Najcięższy szybowiec ważył 17 kg. Każdy model wyciągany był w powietrze na wysokość 300m za pomocą samolotów (holowników). 

Następne zawody zaliczane do pucharu ATTP odbędą się w Warszawie (Izdebno Kościelne) 15-16 czerwca, Tarnowie 5-6 lipca oraz Kurowie 17-18 sierpnia. 

zdj. Michał Adamowski