Szkolenie do licencji balonowej PL(FB) w ANT

2013-01-21 //Wstecz
Szkolenie do licencji balonowej PL(FB) w ANTAeroklub Nowy Targ po raz pierwszy w swojej historii będzie szkolił adeptów latania balonowego. Przed kilkoma dniami, wynikiem pozytywnym zakończył się audyt Urzędu Lotnictwa Cywilnego przeprowadzony w zakresie rozszerzenia certyfikatu szkoleniowego nr FTO-24.
Organizacja Szkolenia Lotniczego Aeroklubu Nowy Targ od dnia wydania nowego certyfikatu została upoważniona do prowadzenia teoretycznego oraz praktycznego szkolenia do licencji pilota balonu wolnego PL(FB).
Szkolenie praktyczne odbywać się będzie na balonie Cameron Z-90 użyczonym Aeroklubowi Nowy Targ przez firmę PCD Salami.
Nabór na  szkolenia lotnicze, w szczególności szybowcowe, samolotowe oraz balonowe rozpocznie się już za kilka dni.

Zdjęcia: Michał Adamowski ( Podhale24.pl ), Elżbieta Witkowska, PCD-Salami