Pucharu Polski w kategorii F1E

2012-10-07 //Wstecz
Pucharu Polski w kategorii F1EZgodnie z kalendarzem imprez Aeroklubu Polskiego, w dniu 30.09.2012r. Aeroklub Nowy Targ był organizatorem zawodów modelarskich zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski w kategorii F1E (modele sterowane magnetycznie).

Zawody rozegrano na zboczach w okolicy miejscowości Dział. Zgodnie z kodeksem FAI rozegrano 3 kategorie wiekowe: Seniorzy, Juniorzy oraz Młodzicy. W sprzyjających warunkach atmosferycznych rozegrano 3 kolejki lotów. Zawodnicy reprezentowali Aeroklub Gliwicki, Aeroklub ROW, Aeroklub Nowy Targ oraz stowarzyszenia wspierające AP. Zwycięzcą wręczono pamiątkowe puchary ufundowane przez Aeroklub Nowy Targ.

Sukcesem zakończył się start Juniorów Młodszych, reprezentantów Aeroklubu Nowy Targ w Pucharze Polski. Zajęli oni czołowe miejsca:

I.Gromala Kacper,

II. Kabaciński Jan.