Msza Św. w intencji Stanisława i Kamila - aktualizacja

2012-07-05 //Wstecz
Msza Św. w intencji Stanisława i Kamila - aktualizacjaInformujemy, że w dniu 11.07.2012r. (środa) o godz. 18.00 przed hangarem Aeroklubu Nowy Targ odprawiona zostanie Msza Św. w intencji Stanisława i Kamila – członków Aeroklubu Nowy Targ, którzy zginęli w katastrofie szybowca w dniu 11.07.2011r.

W dniu 14 lipca (sobota) członkowie Aeroklubu Warszawskiego oraz Aeroklubu Nowy Targ wezmą udział w odsłonięciu kamienia pamiątkowego, który stanął w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku i śmierci Stanisława Jurewicza oraz jego ucznia Kamila Cichonia. W ramach uroczystości odbędzie się również msza święta poświęcona pamięci lotników.

Wspólny wyjazd do Nowego Targu zaplanowany jest na 13 lipca z Aeroklubu Warszawskiego. Organizatorzy proszą wszystkich szybowników o wsparcie finansowe na kwotę ok. 20zł, gdyż cała inicjatywa opłacona została jedynie z kieszeni życzliwych przyjaciół i kolegów lotników. Wszelkie pytania należy kierować do Marka Norberta pod numer tel. 602-299-203.

Plan uroczystości:
9.00 - odsłonięcie i poświęcenie kamienia pamięci
11.00 - msza św. w Brzegach, następnie przejście na cmentarz.
13.00 - przejazd do Głodówki na poczęstunek.

Stanisław Jurewicz był instruktorem, który większość życia spędził na lotniskach ucząc młodych pilotów sztuki latania. Z prawie dwóch tysięcy godzin spędzonych w powietrzu na szybowcach, aż 1200 przepracował jako instruktor. W swojej karierze wyszkolił podstawowo ponad 200 pilotów. Po przejściu na emeryturę wyprowadził się do Zakopanego, gdzie w  Aeroklubie Nowy Targ kontynuował swoją lotniczą przygodę. Staszek oraz jego uczeń Kamil zginęli 11 lipca 2011 roku w wypadku szybowca Puchacz SP-3491, do którego doszło w pobliżu lotniska aeroklubowego w Nowym Targu.