Grob Twin Astir - pierwsze loty

2012-05-09 //Wstecz
Grob Twin Astir - pierwsze lotyNo i w końcu stało się !!! Po długim okresie oczekiwania dotarł do aeroklubu niedawno nabyty szybowiec szkolono-wyczynowy Grob Twin Astir.

Szybowiec wraz z wózkiem został zakupiony w niemieckim aeroklubie w Magdeburgu, po czym został przewieziony do Zakładu Przeglądów i Napraw Statków Powietrznych Maćka Malarczyka, gdzie przeszedł żmudną drogę usprawnienia i dopuszczenia do lotów otrzymując polskie znaki rejestracyjne SP-3831. W pierwszej kolejności zaszczytu oblatania i przeszkolenia na ten typ doznali nasi instruktorzy, tak aby w dniach następnych przeszkalać kolejnych chętnych pilotów, a w dalszej kolejności także uczniów. Szybowiec Grob Twin Astir dzięki swojej wysokiej doskonałości, wynoszącej ok 38 służyć będzie głównie do nauki lotów termicznych oraz do ćwiczenia przelotów. Jest on wyposażony w dobrej klasy przyrządy w tym również elektroniczne wariometry, ma chowane koło główne oraz bardzo obszerną i wygodną kabinę, gdzie bez trudu mieszczą się wysokie osoby. Tej klasy szybowca bardzo brakowało w naszej flocie, pozwoli on na doskonalenie umiejętności przelotowych szybowników co być może przyczyni się do popularyzacji zdobywania wyczynów sportowych na nowotarskim niebie.Tego samego dnia HT dokonał również oblotu szybowców co pozwala na otwarcie tegorocznego sezonu szybowcowego w Nowym Targu :)
RK