Zawody w celności lądowania 2010

2010-09-17 //Wstecz
25.09.2010r. w Aeroklubie Nowy Targ odbędą się szybowcowe oraz samolotowe zawody w celności lądowania połączone z symbolicznym zakończeniem sezonu 2010.

Zawody szybowcowe:

Rozegrane zostaną dwie konkurencje:

-  uczniów pilotów (szybowiec Puchacz,  lot z instruktorem)

-  pilotów z licencją PL(G) (szybowiec Junior)

Uczniowie piloci, którzy wykonali w tym sezonie lot min. 5-godzinny, posiadają nalot ogólny min. 20 godzin oraz wpisany w książkę typ szybowca Junior, będą klasyfikowani z pilotami licencjonowanymi.

Wymagania:

- W zawodach szybowcowych mogą wziąć udział osoby posiadające ukończone zadanie A IV – celność lądowania oraz ważne LS lub KTP w przypadku pilotów z licencją.

Opłaty:

Za udział w zawodach szybowcowych pobierana jest opłata 70 zł. Obejmuje ona dwa starty za samolotem, poczęstunek w trakcie trwania zawodów oraz wieczornego grilla.

Zawody samolotowe:

Uczestnicy zawodów będą mieli do dyspozycji samoloty:

-  Cessna 172

-  Piper  Pa-38 Tomahawk

Istnieje także możliwość wzięcia udziału w zawodach na prywatnym samolocie.

W obu przypadkach w zgłoszeniu prosimy podać typ samolotu.

Wymagania:

W zawodach samolotowych mogą wziąć udział osoby posiadające licencję PPL(A) oraz wpis w książce typu samolotu, na którym zawodnik chce wykonać lot, ważne KTP, kopię badań i ubezpieczenia.

Opłaty:

Za udział w zawodach samolotowych pobierana jest opłata za lot wg cennika + 20zł.

Za udział w obu konkurencjach pobierana jest opłata 70zł + loty samolotowe wg cennika.

Cena obejmuje udział w zawodach, poczęstunek w trakcie trwania zawodów oraz wieczornego grilla.

Zakwaterowanie:

Istnieje możliwość bezpłatnego noclegu na lotnisku. ANT dysponuje 5 miejscami noclegowymi (wymagany własny śpiwór). Decyduje kolejność zgłoszeń. W pobliżu jest też wiele pensjonatów (cena noclegu ok. 30-40zł/os). Chęć zarezerwowania noclegu proszę podać w zgłoszeniu.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zawodach prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres e-mail:  zawodyANT@wp.pl oraz wypełnienie druku rejestracyjnego:

Program imprezy:

8:00 – zbiórka przed hangarem (przygotowanie sprzętu)

9:00 – rejestracja zawodników w świetlicy ANT

9:30 – odprawa w świetlicy ANT

10:00 – rozpoczęcie szybowcowych oraz samolotowych zawodów w celności    lądowania

18:00 – zakończenie zawodów – hangarowanie

18:30 – uroczyste ogłoszenie zwycięzców oraz rozdanie nagród

18:45 – uroczyste wręczenie dyplomów oraz odznak dla nowo wyszkolonych członków ANT

19:00 – grillowe atrakcje wieczoru

Program może ulec zmianie.

W przypadku, gdyby pogoda pokrzyżowała nam plany, w świetlicy ANT będą się odbywały „zastępcze” zawody w celności, lotnicze opowieści, plotki i oczywiście posilanie się nagromadzonymi dobrodziejstwami :)

Zachęcamy gorąco do wsparcia wieczornej imprezy wszelkimi wyczynami kulinarnymi :)

Pytania proszę kierować na adres zawodyANT@wp.pl

Serdecznie zapraszam