Święto Lotnictwa Polskiego

2010-08-25 //Wstecz
Co roku, 28 sierpnia obchodzone jest Święto Lotnictwa Polskiego ustanowione na pamiątkę zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury podczas Międzynarodowych Zawodów Samolotów Turystycznych Challenge 1932 (Challenge International des Avions de Tourisme) w Berlinie.

Podczas tych zawodów Polacy lecący RWD-6 zdobyli pierwsze miejsce. Z tej okazji w sobotę 28 sierpnia o godz. 16.oo Aeroklub Nowy Targ zaprasza na spotkanie, na którym zostaną wygłoszone prelekcje o tematyce lotniczej:

• 16.00 - dr.inż.arch Krzysztof Wielgus - Lotnicze ślady na Podhalu
  • 17.30 - instr.pil. Tadeusz Świst i instr.pil. Tadeusz Byrczek - Relacja z udziału w IX Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie Klub A

Po wykładach zapraszamy do wspólnej biesiady i długich lotniczych dyskusji przy wieczornym grillu