Nowotarżanie na podium!

2010-05-31 //Wstecz
W dniach 29 i 30 maja br. w Inowrocławiu odbyły się zawody modeli szybowców zdalnie sterowanych kat. F3B zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski.

W sobotę rozegrano cztery rundy a w niedzielę kolejne dwie. Zawody wygrał Arkadiusz Morawski (Aeroklub Nowy Targ), drugi był Bartłomiej Panikowski (Aeroklub  Nowy Targ) a trzeci - Aleksander Laskowski z Grudziądza (Aeroklub Kujawski).

Kategoria F3B składa się z 3 konkurencji: długotrwałość, odległość i prędkość. Start modeli odbywa się za pomocą wyciągarek elektrycznych, następnie zawodnicy muszą utrzymać się w powietrzu 10 minut i wylądować do punktu w ostatniej sekundzie lotu, następnie odbywa się konkurencja na odległość - w ciągu 4 minut należy pokonać jak najwięcej odcinków 150-metrowych i ostatnia konkurencja to prędkość - 4 przeloty po 150 metrów. Najlepszy wynik w tej ostatniej konkurencji ustanowił Bartłomiej Panikowski, który uzyskał czas 16,10 sek.

Przypomnijmy, że kolejny Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w tej trudnej kategorii odbędą się na nowotarskim lotnisku w dniach 12 i 13 czerwca br., a Patronat Honorowy nad zawodami objął Burmistrz Miasta Nowy Targ Marek Fryźlewicz.