Aktualności

Członek Aeroklubu Nowy Targ nowym Przewodniczącym Rady Miasta Nowego Targu!Członek Aeroklubu Nowy Targ nowym Przewodniczącym Rady Miasta Nowego Targu!
2014-12-01 // czytaj cały
Z wielką radością pragniemy poinformować, że kol. Janusz Tarnowski, członek sekcji modelarskiej Aeroklubu Nowy Targ będzie piastował zaszczytną funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Nowego Targu w kadencji 2014-2018.
Adam Czeladzki - Człowiek bez barier 2014Adam Czeladzki - Człowiek bez barier 2014
2014-11-22 // czytaj cały
Z przyjemnością informujemy o zakwalifikowaniu kandydatury naszego kolegi Adama Czeladzkiego do półfinałowej 15-ki konkursu „Człowiek bez barier” organizowanego pod auspicjami Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji z siedzibą w Warszawie.
Aeroklub Nowy Targ z nowym certyfikatem szkoleniowymAeroklub Nowy Targ z nowym certyfikatem szkoleniowym
2014-11-11 // czytaj cały
Informujemy, że Aeroklub Nowy Targ otrzymał certyfikat zatwierdzonej organizacji szkolenia lotniczego (ATO), wg nowych przepisów Unii Europejskiej.
Listopadowe loty falowe - Pierwszy od 11 lat diament w Nowym TarguListopadowe loty falowe - Pierwszy od 11 lat diament w Nowym Targu
2014-11-06 // czytaj cały
Wtorek był bardzo emocjonującym dniem, koledzy dyr. Marek Lijewski oraz Kuba Świst polecieli szybowcem Puchacz na falę tatrzańską.
PamiętamyPamiętamy
2014-11-01 // czytaj cały
Tradycyjnie w Dniu Wszystkich Świętych wspominamy tych, których nie ma już wśród nas.
Projekty związane z Aeroklubem Nowy Targ wygrały rywalizację w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015!Projekty związane z Aeroklubem Nowy Targ wygrały rywalizację w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015!
2014-10-28 // czytaj cały
W dniu 28.10.2014r. zakończyło się głosowanie nad projektami w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015. Członkowie Aeroklubu Nowy Targ zgłosili 2 projekty.
Aktualizacja - Budżet obywatelski - Lotnisko bliżej miasta !Aktualizacja - Budżet obywatelski - Lotnisko bliżej miasta !
2014-10-20 // czytaj cały
Drodzy Mieszkańcy Nowego Targu,
W dniach 20-27 października br. odbywa się w naszym Mieście po raz pierwszy w historii głosowanie nad wyborem projektów, które będą realizowane w roku 2015 w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Wyciągarka w Aeroklubie Nowy Targ - podsumowanieWyciągarka w Aeroklubie Nowy Targ - podsumowanie
2014-10-14 // czytaj cały
Dla wielu czytających hasło „wyciągarka szybowcowa” nie wywoła większego zdziwienia. Dla nowotarskich lotników jednak, to była wielka rzecz. Pomysł na pożyczenie wyciągarki szybowcowej powstał już kilka lat temu, a dzisiaj dzięki zaangażowaniu szeregu osób możemy podsumować intensywny tydzień jej użytkowania.
Nowotarskie szybowcowe zawody w celności lądowania zostały rozegraneNowotarskie szybowcowe zawody w celności lądowania zostały rozegrane
2014-10-13 // czytaj cały
W dniu 11.10.2014r. na lotnisku w Nowym Targu niemal 30 zawodników rywalizowało o najwyższy stopień podium w tradycyjnych zawodach szybowcowych w celności lądowania. Tegoroczna edycja była o tyle wyjątkowa, że starty wykonywane były za wyciągarką szybowcową, maszyną która pojawiła się na nowotarskim lotnisku po kilkunastu latach przerwy.
Puchar Polski modeli sterowanych mechanicznie kat. F1EPuchar Polski modeli sterowanych mechanicznie kat. F1E
2014-10-07 // czytaj cały
Zgodnie z kalendarzem imprez Aeroklubu Polskiego, w dniach 04-05.10.2014r. rozegrano dwie edycje Pucharu Polski modeli sterowanych mechanicznie kat. F1E. Zawody rozegrano w miejscowości Krempachy koło Nowego Targu.