Aktualności

Projekty związane z Aeroklubem Nowy Targ wygrały rywalizację w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015!Projekty związane z Aeroklubem Nowy Targ wygrały rywalizację w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015!
2014-10-28 // czytaj cały
W dniu 28.10.2014r. zakończyło się głosowanie nad projektami w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015. Członkowie Aeroklubu Nowy Targ zgłosili 2 projekty.
Aktualizacja - Budżet obywatelski - Lotnisko bliżej miasta !Aktualizacja - Budżet obywatelski - Lotnisko bliżej miasta !
2014-10-20 // czytaj cały
Drodzy Mieszkańcy Nowego Targu,
W dniach 20-27 października br. odbywa się w naszym Mieście po raz pierwszy w historii głosowanie nad wyborem projektów, które będą realizowane w roku 2015 w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Wyciągarka w Aeroklubie Nowy Targ - podsumowanieWyciągarka w Aeroklubie Nowy Targ - podsumowanie
2014-10-14 // czytaj cały
Dla wielu czytających hasło „wyciągarka szybowcowa” nie wywoła większego zdziwienia. Dla nowotarskich lotników jednak, to była wielka rzecz. Pomysł na pożyczenie wyciągarki szybowcowej powstał już kilka lat temu, a dzisiaj dzięki zaangażowaniu szeregu osób możemy podsumować intensywny tydzień jej użytkowania.
Nowotarskie szybowcowe zawody w celności lądowania zostały rozegraneNowotarskie szybowcowe zawody w celności lądowania zostały rozegrane
2014-10-13 // czytaj cały
W dniu 11.10.2014r. na lotnisku w Nowym Targu niemal 30 zawodników rywalizowało o najwyższy stopień podium w tradycyjnych zawodach szybowcowych w celności lądowania. Tegoroczna edycja była o tyle wyjątkowa, że starty wykonywane były za wyciągarką szybowcową, maszyną która pojawiła się na nowotarskim lotnisku po kilkunastu latach przerwy.
Puchar Polski modeli sterowanych mechanicznie kat. F1EPuchar Polski modeli sterowanych mechanicznie kat. F1E
2014-10-07 // czytaj cały
Zgodnie z kalendarzem imprez Aeroklubu Polskiego, w dniach 04-05.10.2014r. rozegrano dwie edycje Pucharu Polski modeli sterowanych mechanicznie kat. F1E. Zawody rozegrano w miejscowości Krempachy koło Nowego Targu.
Szybowcowe zawody w celności lądowania 2014Szybowcowe zawody w celności lądowania 2014
2014-10-02 // czytaj cały
Miło nam poinformować ze w dniu 11.10.2014 roku - sobota ( rezerwowy termin 12.10.2014 - niedziela ) w Aeroklubie Nowy Targ odbędą się szybowcowe zawody celności lądowania połączone z symbolicznym zakończeniem sezonu 2014.
9 PODHALAŃSKI RC MODEL SHOW9 PODHALAŃSKI RC MODEL SHOW
2014-09-08 // czytaj cały
W dniach 2-3.08.2014 odbył się, jak to jest od dziewięciu lat piknik modelarski.
Wzięło udział 70 modelarzy z całej polski oraz ze Słowacji i Austrii ,tym samym piknik miał rangę międzynarodową.
Piloci z Jordanii odlecieli z lotniska w Nowym Targu.Piloci z Jordanii odlecieli z lotniska w Nowym Targu.
2014-08-21 // czytaj cały
W pokazach lotniczych, w ramach Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, udział wzięli piloci z Grupy Akrobacyjnej Royal Jordanian Falcons. Grupa ta została założona w 1976 roku przez Jego Wysokość Króla Husseina Bin Talal w celu promocji pokoju i przyjaźni na świecie przez sztukę awiacji.
VI Nowotarski Piknik Lotniczy przeszedł już do historii!VI Nowotarski Piknik Lotniczy przeszedł już do historii!
2014-08-21 // czytaj cały
W dniach 16-17 sierpnia 2014r. odbył się VI Nowotarski Piknik Lotniczy – największa tego typu impreza na Podhalu. Wielkie święto lotnicze zgromadziło dziesiątki statków powietrznych oraz tysiące osób podziwiających podniebne wyczyny mistrzów awiacji.
ROYAL JORDANIAN FALCONS na EPNTROYAL JORDANIAN FALCONS na EPNT
2014-08-05 // czytaj cały
Dzisiaj w samo południe przylecieli do nas piloci z grupy akrobacyjnej Royal Jordanian Falcons, którzy będą gwiazdą tegorocznego VI Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, który odbędzie się w dniach 16-17 sierpnia.