Aktualności

III Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe już niebawem!III Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe już niebawem!
2015-01-25 // czytaj cały
Już po raz trzeci najlepsze polskie załogi balonowe przyjadą na Podhale aby rywalizować o Puchar firmy PCD Salami – sponsora głównego zawodów. Sceneria na Podhalu iście wiosenna, ale organizatorzy zapewniają, że śnieg jeszcze spadnie i zawody będą naprawdę zimowe.
Samolot pasażerski Junkers F.13 na lotnisku w Nowym TarguSamolot pasażerski Junkers F.13 na lotnisku w Nowym Targu
2015-01-25 // czytaj cały
Na oficjalne otwarcie pierwszego w II RP lotniska turystycznego, które miało miejsce 3 sierpnia 1930 r., do Nowego Targu i na Podhale przyleciało kilkanaście typu samolotów wojskowych i cywilnych.
Ważna informacja dla uczniów-pilotów szybowcowychWażna informacja dla uczniów-pilotów szybowcowych
2015-01-21 // czytaj cały
W związku ze zmianami w programie szkolenia szybowcowego wszyscy piloci którzy ukończyli teoretyczne szkolenie szybowcowe przed 2014r.
Loty sylwestrowe !!!Loty sylwestrowe !!!
2014-12-25 // czytaj cały
Zapraszamy członków wszystkich sekcji oraz sympatyków Aeroklubu Nowy Targ na zakończenie starego roku lotami szybowcowymi i balonem na uwięzi
Smyki na Start w Nowym TarguSmyki na Start w Nowym Targu
2014-12-20 // czytaj cały
Dzień 17 grudnia 2014r. był dniem wyjątkowym dla kilkudziesięciu dzieci z nowotarskiego Przedszkola Promyczek. Członkowie Aeroklubu Nowy Targ zorganizowali bowiem wspaniały spektakl, promujący ideę szybownictwa, nowotarskiego aeroklubu oraz lotniska.
Zaproszenie na III Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar Firmy PCD SALAMIZaproszenie na III Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar Firmy PCD SALAMI
2014-12-15 // czytaj cały
Aeroklub Nowy Targ wraz z Firmą PCD SALAMI mają zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w III Nowotarskich Zimowych Zawodach Balonowych o Puchar Firmy PCD SALAMI, organizowanych w dniach 06.02.-08.02.2015 roku.
Ostatnie w tym roku loty faloweOstatnie w tym roku loty falowe
2014-12-13 // czytaj cały
Prognozy dla Nowego Targu nie były zbyt optymistyczne. Niż Aleksandra był zbyt wysoko na północ, aby dać nam czysty południowy wiatr.
Przedświąteczne lotyPrzedświąteczne loty
2014-12-12 // czytaj cały
Szalejący nad Atlantykiem Orkan Aleksandra spowodował, że nad Podhalem powiewy wiatru poprawiły pogodę i rozwiały rozlaną nad okolicą od kilkunastu dni mgłę.
Loty cargo Św. Mikołaja z lotniska w Nowym TarguLoty cargo Św. Mikołaja z lotniska w Nowym Targu
2014-12-05 // czytaj cały
Informujemy, że w dniach od 5 do 7 grudnia br. na lotnisku w Nowym Targu odbywać się będą loty specjalne Św. Mikołaja, w celu doręczania prezentów do grzecznych dzieci w całej Polsce.
Aeroklub Nowy Targ pomaga dzieciomAeroklub Nowy Targ pomaga dzieciom
2014-12-02 // czytaj cały
Aeroklub Nowy Targ ufundował przelot samolotem nad Tatrami, który został wystawiony na licytację i osiągnął zawrotną kwotę 5.000 PLN.