Aktualności

Rozpoczęcie sezonu lotniczego w Aeroklubie Nowy TargRozpoczęcie sezonu lotniczego w Aeroklubie Nowy Targ
2015-03-07 // czytaj cały
21 marca - Konferencja bezpieczeństwa, KWT. 28 marca składanie szybowców, szkolenie pierwszej pomocy, szkolenia dla pilotów AOC, AWC, 29 marca Msza Święta, Walne Zgromadzenie
Sprawozdawcze Zwyczajne Walne Zgromadzenie Aeroklubu Nowy TargSprawozdawcze Zwyczajne Walne Zgromadzenie Aeroklubu Nowy Targ
2015-03-06 // czytaj cały
Uprzejmie informujemy, że w dniu 28 lutego 2015r. Zarząd Aeroklubu Nowy Targ, na podstawie §12 ust.3 i 6 Statutu ANT, podjął uchwałę w sprawie zwołania na dzień 29 marca 2015r. (niedziela) Sprawozdawczego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Aeroklubu Nowy Targ.
Podsumowanie Zawodów BalonowychPodsumowanie Zawodów Balonowych
2015-02-10 // czytaj cały
W dniach 6-8 lutego br. na Podhalu zostały rozegrane III Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o puchar Firmy PCD SALAMI. W tym roku organizatorzy założyli, że odbędą się trzy loty.
Zostań pilotem - Rusza szkolenie teoretyczneZostań pilotem - Rusza szkolenie teoretyczne
2015-02-02 // czytaj cały
Organizacja Szkolenia Lotniczego - Aeroklub Nowy Targ ogłasza nabór na teoretyczne szkolenie do licencji pilota balonu wolnego BPL, pilota szybowcowego SPL, pilota samolotu lekkiego LAPL(A) oraz pilota samolotowego turystycznego PPL(A) w systemie weekendowym.
Zmarł Józef RamsZmarł Józef Rams
2015-02-02 // czytaj cały
Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 31 stycznia 2015r. zmarł Józef Rams, Burmistrz Miasta Nowy Targ w latach 1990-1994, inżynier budowlany na pracach kontraktowych w Iraku w latach 80-tych, wieloletni członek Aeroklubu Tatrzańskiego, modelarz oraz instruktor pilot szybowcowy.
III Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe już niebawem!III Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe już niebawem!
2015-01-25 // czytaj cały
Już po raz trzeci najlepsze polskie załogi balonowe przyjadą na Podhale aby rywalizować o Puchar firmy PCD Salami – sponsora głównego zawodów. Sceneria na Podhalu iście wiosenna, ale organizatorzy zapewniają, że śnieg jeszcze spadnie i zawody będą naprawdę zimowe.
Samolot pasażerski Junkers F.13 na lotnisku w Nowym TarguSamolot pasażerski Junkers F.13 na lotnisku w Nowym Targu
2015-01-25 // czytaj cały
Na oficjalne otwarcie pierwszego w II RP lotniska turystycznego, które miało miejsce 3 sierpnia 1930 r., do Nowego Targu i na Podhale przyleciało kilkanaście typu samolotów wojskowych i cywilnych.
Ważna informacja dla uczniów-pilotów szybowcowychWażna informacja dla uczniów-pilotów szybowcowych
2015-01-21 // czytaj cały
W związku ze zmianami w programie szkolenia szybowcowego wszyscy piloci którzy ukończyli teoretyczne szkolenie szybowcowe przed 2014r.
Loty sylwestrowe !!!Loty sylwestrowe !!!
2014-12-25 // czytaj cały
Zapraszamy członków wszystkich sekcji oraz sympatyków Aeroklubu Nowy Targ na zakończenie starego roku lotami szybowcowymi i balonem na uwięzi
Smyki na Start w Nowym TarguSmyki na Start w Nowym Targu
2014-12-20 // czytaj cały
Dzień 17 grudnia 2014r. był dniem wyjątkowym dla kilkudziesięciu dzieci z nowotarskiego Przedszkola Promyczek. Członkowie Aeroklubu Nowy Targ zorganizowali bowiem wspaniały spektakl, promujący ideę szybownictwa, nowotarskiego aeroklubu oraz lotniska.