Aktualności

Wzloty balonem dla laureatów konkursu plastycznegoWzloty balonem dla laureatów konkursu plastycznego
2015-05-27 // czytaj cały
Informujemy, że w niedzielę 31 maja 2015 w godz. 17:00 do 20:00 na lotnisku w Nowym Targu będą realizowane wzloty balonem na uwięzi dla dzieci uczestniczących w konkursie plastycznym pt. Loty balonów towarzyszącemu III Zimowym Zawodom Balonowym o Puchar PCD Salami.
Pucharu Polski w kategorii F1EPucharu Polski w kategorii F1E
2015-05-11 // czytaj cały
Zgodnie z kalendarzem imprez Aeroklubu Polski, Aeroklub Nowy Targ był organizatorem zawodów modelarskich zaliczanych do Pucharu Polski w kategorii F1E.
Aeroklub Nowy Targ jako pierwsza organizacja w Polsce z certyfikatem przewoźnika lotniczego AOC na szybowce i balony wg rozporządzenia Komisji (UE) nr 965/2012.Aeroklub Nowy Targ jako pierwsza organizacja w Polsce z certyfikatem przewoźnika lotniczego AOC na szybowce i balony wg rozporządzenia Komisji (UE) nr 965/2012.
2015-04-17 // czytaj cały
Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego po przeprowadzeniu procesu certyfikacji uznał, że Aeroklub Nowy Targ spełnia warunki i wymagania dotyczące wykonywania przewozów lotniczych określone w pkt. ORO.AOC.100 w załączniku III do rozporządzenia 965/2012, a także został uznany za zdolnego do bezpiecznego wykonywania działalności lotniczej określonej w przedmiotowym certyfikacie.
Kolejny samolot we flocie Aeroklubu Nowy TargKolejny samolot we flocie Aeroklubu Nowy Targ
2015-04-15 // czytaj cały
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu dzisiejszym na nowotarskim lotnisku wylądowała 4-miejscowa Cessna 172, nowy nabytek Aeroklubu Nowy Targ. Samolot przyleciał
z odległej Hiszpanii, pokonując blisko 2000km.
Przekaż 1% podatku dla Aeroklubu Nowy TargPrzekaż 1% podatku dla Aeroklubu Nowy Targ
2015-03-08 // czytaj cały
Rozliczając się z fiskusem możesz przekazać 1% swojego podatku na rzecz Aeroklubu Nowy Targ. Otrzymane środki przeznaczymy na zakup nowoczesnego sprzętu latającego. Wszystkim tym, którzy zdecydują się wspomóc Aeroklub w ten sposób serdecznie dziękujemy!
Rozpoczęcie sezonu lotniczego w Aeroklubie Nowy TargRozpoczęcie sezonu lotniczego w Aeroklubie Nowy Targ
2015-03-07 // czytaj cały
21 marca - Konferencja bezpieczeństwa, KWT. 28 marca składanie szybowców, szkolenie pierwszej pomocy, szkolenia dla pilotów AOC, AWC, 29 marca Msza Święta, Walne Zgromadzenie
Sprawozdawcze Zwyczajne Walne Zgromadzenie Aeroklubu Nowy TargSprawozdawcze Zwyczajne Walne Zgromadzenie Aeroklubu Nowy Targ
2015-03-06 // czytaj cały
Uprzejmie informujemy, że w dniu 28 lutego 2015r. Zarząd Aeroklubu Nowy Targ, na podstawie §12 ust.3 i 6 Statutu ANT, podjął uchwałę w sprawie zwołania na dzień 29 marca 2015r. (niedziela) Sprawozdawczego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Aeroklubu Nowy Targ.
Podsumowanie Zawodów BalonowychPodsumowanie Zawodów Balonowych
2015-02-10 // czytaj cały
W dniach 6-8 lutego br. na Podhalu zostały rozegrane III Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o puchar Firmy PCD SALAMI. W tym roku organizatorzy założyli, że odbędą się trzy loty.
Zostań pilotem - Rusza szkolenie teoretyczneZostań pilotem - Rusza szkolenie teoretyczne
2015-02-02 // czytaj cały
Organizacja Szkolenia Lotniczego - Aeroklub Nowy Targ ogłasza nabór na teoretyczne szkolenie do licencji pilota balonu wolnego BPL, pilota szybowcowego SPL, pilota samolotu lekkiego LAPL(A) oraz pilota samolotowego turystycznego PPL(A) w systemie weekendowym.
Zmarł Józef RamsZmarł Józef Rams
2015-02-02 // czytaj cały
Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 31 stycznia 2015r. zmarł Józef Rams, Burmistrz Miasta Nowy Targ w latach 1990-1994, inżynier budowlany na pracach kontraktowych w Iraku w latach 80-tych, wieloletni członek Aeroklubu Tatrzańskiego, modelarz oraz instruktor pilot szybowcowy.