Podhalański RC AIR SHOWPodhalański RC AIR SHOW
2015-08-08 // czytaj cały
W dniach 1-2 Sierpnia odbył się X Podhalański RC AIR SHOW .Goście zaczęli się zjeżdżać już od środy popołudniem i tak z dnia na dzień uczestników było więcej.
Spotkajmy się na Rynku - Lotnisko Bliżej MiastaSpotkajmy się na Rynku - Lotnisko Bliżej Miasta
2015-08-07 // czytaj cały
Serdecznie zapraszamy na nowotarski rynek w najbliższą niedzielę 9 sierpnia o godzinie 17.00 na krótką konferencję prasową poświęconą zbliżającemu się wydarzeniu pn. VII Nowotarski Piknik Lotniczy, który odbędzie się na nowotarskim lotnisku w dniach 15-16 sierpnia 2015r.
Mistrzostwa Polski w klasie modeli szybowców zdalnie sterowanych F3BMistrzostwa Polski w klasie modeli szybowców zdalnie sterowanych F3B
2015-06-23 // czytaj cały
W dniach 13-14 czerwca br. Aeroklub Kujawski po raz kolejny był organizatorem Mistrzostw Polski w klasie modeli szybowców zdalnie sterowanych F3B. Warunki pogodowe pozwoliły na rozegranie pięciu pełnych rund.
Zostań pilotem - Rusza szkolenie teoretyczneZostań pilotem - Rusza szkolenie teoretyczne
2015-05-31 // czytaj cały
Organizacja Szkolenia Lotniczego - Aeroklub Nowy Targ ogłasza nabór na teoretyczne szkolenie do licencji pilota balonu wolnego BPL, pilota szybowcowego SPL, pilota samolotu lekkiego LAPL(A) oraz pilota samolotowego turystycznego PPL(A) w systemie weekendowym.
Zaproszenie na Piknik ModelarskiZaproszenie na Piknik Modelarski
2015-05-30 // czytaj cały
Sekcja Modelarska Aeroklubu Nowy Targ organizuje w dniach 1-2.08.2015 10 PODHALAŃSKI RC AIR SHOW.Jest to piknik modelarski z udziałem modeli zdalnie sterowanych o rozpiętości od : 2m i wadze do 150 kg.
Wzloty balonem dla laureatów konkursu plastycznegoWzloty balonem dla laureatów konkursu plastycznego
2015-05-27 // czytaj cały
Informujemy, że w niedzielę 31 maja 2015 w godz. 17:00 do 20:00 na lotnisku w Nowym Targu będą realizowane wzloty balonem na uwięzi dla dzieci uczestniczących w konkursie plastycznym pt. Loty balonów towarzyszącemu III Zimowym Zawodom Balonowym o Puchar PCD Salami.
Pucharu Polski w kategorii F1EPucharu Polski w kategorii F1E
2015-05-11 // czytaj cały
Zgodnie z kalendarzem imprez Aeroklubu Polski, Aeroklub Nowy Targ był organizatorem zawodów modelarskich zaliczanych do Pucharu Polski w kategorii F1E.
Aeroklub Nowy Targ jako pierwsza organizacja w Polsce z certyfikatem przewoźnika lotniczego AOC na szybowce i balony wg rozporządzenia Komisji (UE) nr 965/2012.Aeroklub Nowy Targ jako pierwsza organizacja w Polsce z certyfikatem przewoźnika lotniczego AOC na szybowce i balony wg rozporządzenia Komisji (UE) nr 965/2012.
2015-04-17 // czytaj cały
Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego po przeprowadzeniu procesu certyfikacji uznał, że Aeroklub Nowy Targ spełnia warunki i wymagania dotyczące wykonywania przewozów lotniczych określone w pkt. ORO.AOC.100 w załączniku III do rozporządzenia 965/2012, a także został uznany za zdolnego do bezpiecznego wykonywania działalności lotniczej określonej w przedmiotowym certyfikacie.
Kolejny samolot we flocie Aeroklubu Nowy TargKolejny samolot we flocie Aeroklubu Nowy Targ
2015-04-15 // czytaj cały
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu dzisiejszym na nowotarskim lotnisku wylądowała 4-miejscowa Cessna 172, nowy nabytek Aeroklubu Nowy Targ. Samolot przyleciał
z odległej Hiszpanii, pokonując blisko 2000km.
Przekaż 1% podatku dla Aeroklubu Nowy TargPrzekaż 1% podatku dla Aeroklubu Nowy Targ
2015-03-08 // czytaj cały
Rozliczając się z fiskusem możesz przekazać 1% swojego podatku na rzecz Aeroklubu Nowy Targ. Otrzymane środki przeznaczymy na zakup nowoczesnego sprzętu latającego. Wszystkim tym, którzy zdecydują się wspomóc Aeroklub w ten sposób serdecznie dziękujemy!