Noworoczne loty szybowcowe
2010-12-20 // czytaj cały
Serdecznie zapraszamy na noworoczne loty szybowcowe, które odbędą się w niedzielę 2 stycznia 2011r. Odprawa planowana jest na godz. 9.00. Do dyspozycji członków będzie szybowiec Puchacz z zainstalowaną nartą przystosowaną do startu z pokrywy śnieżnej.
Jesienne loty szybowcowe
2010-11-11 // czytaj cały
Informujemy, że w dniach 12-13 listopada br. (sobota, niedziela) planujemy zorganizowanie jesiennych lotów szybowcowych. Do dyspozycji członków będą dwa szybowce: Puchacz i Junior. W przypadku wystąpienia wiatru fenowego istnieje możliwość wykonania zapoznawczych lotów na fali tatrzańskiej.
Pierwszy obóz klasy lotniczej
2010-09-27 // czytaj cały
Pierwszy obóz klasy lotniczej za nami!

W dniach 25.09.-26.09.2010r. odbył się pierwszy w historii Podhala i Małopolski obóz klasy lotniczej z II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu.
Zakończenie sezonu lotnego oraz wyniki zawodów w celności lądowania
2010-09-27 // czytaj cały
W dniu 25.09.2010r. jak co roku odbyło się symboliczne zakończenie sezonu lotnego Aeroklubu Nowy Targ. Uczniom-pilotom, którzy ukończyli podstawowe szkolenie szybowcowe instruktorzy wręczyli dyplomy oraz szybowcową odznakę z trzema mewkami. Samolotowi uczniowie-piloci otrzymali pamiątkowy dyplom potwierdzający wyszkolenie do licencji PPL(A).
Zawody w celności lądowania 2010
2010-09-17 // czytaj cały
25.09.2010r. w Aeroklubie Nowy Targ odbędą się szybowcowe oraz samolotowe zawody w celności lądowania połączone z symbolicznym zakończeniem sezonu 2010.
Lotnicze Orły
2010-08-31 // czytaj cały
Lotnicze Orły to plebiscyt, stanowiący niespełna półroczną rywalizację, prowadzącą do wyłonienia postaci, firm i instytucji najbardziej wyróżniających się w działalności na rzecz lotnictwa w Polsce w 2010 r.
Święto Lotnictwa Polskiego
2010-08-25 // czytaj cały
Co roku, 28 sierpnia obchodzone jest Święto Lotnictwa Polskiego ustanowione na pamiątkę zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury podczas Międzynarodowych Zawodów Samolotów Turystycznych Challenge 1932 (Challenge International des Avions de Tourisme) w Berlinie.
Dzieje nowotarskiego lotniska w pigułce
2010-07-29 // czytaj cały
Z okazji przypadającej w tym roku 80-tej rocznicy otwarcia pierwszego lotniska turystycznego w Polsce, nakładem nowotarskiego oddziału PTH oraz Stowarzyszenie Miłośników Polskiej Broni i Barwy „Perkun”, wydana został broszurka omawiająca dzieje pola wzlotów do zakończenia II wojny światowej.
Spotkanie Członków Aeroklubu Nowy Targ
2010-07-27 // czytaj cały
Drogie Koleżanki i Koledzy, Członkowie Aeroklubu Nowy Targ!

Wyrażając ogromne uznanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, pragnę zaprosić Was na spotkanie integracyjne przy grillu, które odbędzie się na lotnisku w sobotę 31 lipca br. od godz. 17.00.
Drugi dzień Pikniku odwołany
2010-07-25 // czytaj cały
Szanowni Państwo, ze względu na złe warunki atmosferyczne jesteśmy zmuszeni do odwołania drugiego dnia Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, za co serdecznie przepraszamy!