Poślizg bezpiecznie kontrolowany
2011-11-28 // czytaj cały
W niedzielę 11 grudnia na lotnisku będzie okazja, by nauczyć się jazdy samochodem w zimowych warunkach. Uczestnicy akcji „Bezpiecznie zimą” wezmą udział w praktycznych ćwiczeniach, których głównym celem jest nauka prawidłowych zachowań w trudnych sytuacjach drogowych.- Przeciętny kierowca w codziennych sytuacjach rzadko ma okazję sprawdzić rzeczywistą granicę przyczepności opon – takiego ryzyka nie podejmie na drodze, w obecności innych użytkowników. Nie sprawdzi też swojego refleksu – nie zaryzykuje na drodze bezpieczeństwa innych.
Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Aeroklubu Nowy Targ
2011-11-19 // czytaj cały
Uprzejmie informujemy, że na podstawie § 29 ust.3, Zarząd Aeroklubu Nowy Targ w drodze uchwały z dnia 13.11.2011r., zwołuje na dzień 4 grudnia 2011r. Walne Zgromadzenie Zwyczajne Sprawozdawcze Aeroklubu Nowy Targ.
Wszystkiego najlepszego instruktorom ANT
2011-10-14 // czytaj cały
Wszystkiego najlepszego instruktorom w Dniu Nauczyciela!

Dziś dzień zwany powszechnie Dniem Nauczyciela. Tym, którzy nam przychodzą na myśl są osoby, które pokazały nam tory kierujące na ścieżki lotniczej kariery.
Zawody F1E - runda Pucharu Polski
2011-10-10 // czytaj cały
Zgodnie z kalendarzem imprez Aeroklubu Polskiego w dniu 02.10.2011r. Aeroklub Nowy Targ był organizatorem zawodów modelarskich zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski kategorii FIE (modele sterowane magnetycznie). Zawody rozegrano na zboczach w okolicy miejscowości Krempachy.
Msza Święta w intencji tragicznie zmarłych członków ANT
2011-10-02 // czytaj cały
W dniu 9 października o godz. 11.oo w kaplicy Papieskiej pod Turbaczem odbędzie się msza święta za pilotów, którzy zginęli w tym roku na Podhalu - instr. pil. Stanisława Jurewicza i jego ucznia Kamila Cichonia oraz instr. pil. Tadeusza Śwista, a także za wszystkich pilotów pochodzących z Podhala.
"Gaucho" na nowotarskim niebie"Gaucho" na nowotarskim niebie
2011-09-16 // czytaj cały
W dniach 15 i 16 września 2011r., dzięki uprzejmości Aeroklubu Nadwiślańskiego, mieliśmy możliwość przetestowania samolotu holującego - Socata Rallye 235C „Gaucho”. Przez dwa dni dzielnie holował naszego Puchacza oraz Juniora.
Testy holówki Socata Rallye 235CTesty holówki Socata Rallye 235C
2011-09-14 // czytaj cały
Koleżanki i koledzy,
Informujemy, że jutro (czwartek) od godz. 9.00 do godzin popołudniowych będziemy mogli zobaczyć nad naszym nowotarskim lotniskiem samolot holujący Socata Rallye 235C.
Koncert pamięci
2011-08-31 // czytaj cały
W najbliższy piątek o godz. 20:00 w ogródku Restauracji "Steskal" na Nowotarskim Rynku odbędzie się pożegnalny koncert pamięci śp. Tadeusza Śwista, instruktora i pilota, który 30 sierpnia zginął w katastrofie Jaka-12 SP-AAG.
Msza Święta w intencji tragicznie zmarłych Stanisława i Kamila
2011-08-09 // czytaj cały
W sobotę 13 sierpnia 2011 roku o godzinie 10.00 w hangarze Aeroklubu Nowy Targ odprawiona zostanie Msza Święta w intencji tragicznie zmarłych w katastrofie szybowca, instr.pil. Stanisława Jurewicza oraz jego ucznia Kamila Cichonia.