"Gaucho" na nowotarskim niebie"Gaucho" na nowotarskim niebie
2011-09-16 // czytaj cały
W dniach 15 i 16 września 2011r., dzięki uprzejmości Aeroklubu Nadwiślańskiego, mieliśmy możliwość przetestowania samolotu holującego - Socata Rallye 235C „Gaucho”. Przez dwa dni dzielnie holował naszego Puchacza oraz Juniora.
Testy holówki Socata Rallye 235CTesty holówki Socata Rallye 235C
2011-09-14 // czytaj cały
Koleżanki i koledzy,
Informujemy, że jutro (czwartek) od godz. 9.00 do godzin popołudniowych będziemy mogli zobaczyć nad naszym nowotarskim lotniskiem samolot holujący Socata Rallye 235C.
Koncert pamięci
2011-08-31 // czytaj cały
W najbliższy piątek o godz. 20:00 w ogródku Restauracji "Steskal" na Nowotarskim Rynku odbędzie się pożegnalny koncert pamięci śp. Tadeusza Śwista, instruktora i pilota, który 30 sierpnia zginął w katastrofie Jaka-12 SP-AAG.
Msza Święta w intencji tragicznie zmarłych Stanisława i Kamila
2011-08-09 // czytaj cały
W sobotę 13 sierpnia 2011 roku o godzinie 10.00 w hangarze Aeroklubu Nowy Targ odprawiona zostanie Msza Święta w intencji tragicznie zmarłych w katastrofie szybowca, instr.pil. Stanisława Jurewicza oraz jego ucznia Kamila Cichonia.
Nowotarski Piknik Lotniczy odwołany
2011-07-13 // czytaj cały
Informujemy, że w związku z katastrofą lotniczą, w której zginął nasz Przyjaciel, członek Aeroklubu Nowy Targ, Piknik zostaje odwołany.
Aeroklub Nowy Targ ogłasza nabór na teoretyczne szkolenie szybowcowe i samolotowe
2011-06-28 // czytaj cały
Z uwagi na zainteresowanie szkoleniemi lotniczymi w naszym regionie, Organizacja Szkolenia Lotniczego - Aeroklub Nowy Targ ogłasza ostatni w tym roku nabór na teoretyczne szkolenie do licencji pilota szybowcowego PL(G) oraz pilota samolotowego turystycznego PPL(A).
Lotna Klasa - zakończenie obozu szkoleniowego Klasy Lotniczej
2011-05-21 // czytaj cały
Lotna klasa - Grunt to sprawnie "kręcić korki" i zawsze móc sobie pomachać skrzydłami.

Romuś biega po lotnisku w spadochronie. - On tak ma od tygodnia. Nawet do spania spadochronu nie zdejmuje - żartują koledzy Romusia z klasy lotniczej II Liceum Ogólnokształcącego na nowotarskim Borze.
2011-05-13 // czytaj cały
Organizacja Szkolenia Lotniczego - Aeroklub Nowy Targ ogłasza nabór na teoretyczne szkolenie do licencji pilota szybowcowego PL(G) oraz pilota samolotowego turystycznego PPL(A) w systemie weekendowym.
Informacja z XXVIII Walnego Zgromadzenia Delegatów Aeroklubu Polskiego
2011-04-19 // czytaj cały
Ponad 100 przedstawicieli środowiska lotniczego z całej Polski uczestniczyło w XXVIII Walnym Zgromadzeniu Delegatów Aeroklubu Polskiego, które odbyło się w minioną sobotę w Warszawie. Delegaci przyjęli sprawozdanie finansowe za 2009 rok wraz z opinią biegłych rewidentów oraz raport z działalności Zarządu AP za 2010 rok. Aeroklub Polski stojący do niedawna przed widmem bankructwa po okresie zapaści finansowej powoli wychodzi na prostą.