Adobe Flash - Install
Film oraz zdjęcia z I dnia pikniku //2010-07-27 Film oraz zdjęcia z  I dnia pikniku
Zapraszamy do oglądnięcia filmu oraz zdjęć z pikniku
Podsumowanie I dnia na Podhale24 //2010-07-24 Podsumowanie I dnia na Podhale24
Pierwszy dzień Nowotarskiego Pikniku Lotniczego był bardzo udany. Piękna pogoda skłoniła wiele osób do przyjścia na lotnisko, gdzie czekało sporo atrakcji. Bezsprzecznie największe owacje wywoływały akrobacje samolotowe. Doskonali piloci zaprezentowali niezwykłe akrobacje.

Nowotarski Piknik Lotniczy 24.07.2010 from Wojtass_nt on Vimeo.

 Szanowni Państwo

   W imieniu organizatorów Nowotarskiego Pikniku Lotniczego serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, partnerom strategicznym i partnerom medialnym, a także wszystkim instytucjom i służbom, które wsparły przygotowanie i zabezpieczenie Pikniku. Szczególne podziękowania za wsparcie finansowe naszej imprezy kieruję do Burmistrza Miasta Nowy Targ Pana Marka Fryźlewicza oraz do firm: Żywiec, Coca-Cola, Auto Golemo, Castorama, Bank BGŻ, Aviva, Demar, PCD Salami, Martini, Hajan oraz Karczma u Borzanka.
Dziękuję nowotarskiej Straży Miejskiej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowańca, Maltańskiej Służbie Medycznej, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury oraz Straży Granicznej za wsparcie i pomoc w czasie pikniku.
 Bez Was zorganizowanie imprezy nie byłoby możliwe!
   Pragnę z całego serca podziękować pilotom, którzy przylecieli do Nowego Targu pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. W ich gronie znaleźli się: Marek Szufa, Tomasz Antoniewski, Konrad Wróbel, Jacek Osiński, Łukasz Świderski, Artur Kielak, Marcin i Michał Samborscy, Józef Wójtowicz, Henryk Serda, Michał Ombach i wielu innych. To dzięki Waszym umiejętnościom prezentowanym w powietrzu nowotarska publiczność nie mogła oderwać wzroku od prezentowanych na niebie maszyn.
   Na ręce Roberta Kowalskiego i Krzysztofa Musielaka składam serdeczne podziękowania za przygotowanie i bezinteresowne zorganizowane prezentacji grup rekonstrukcji historycznej.  
   Swoim profesjonalnym komentarzem do wszystkiego tego co działo się na ziemi i powietrzu uraczył nas niezastąpiony Krzysztof Wielgus, natomiast na scenie przodował niezawodny prowadzący Andrzej Stoch, za co jestem im ogromnie wdzięczny.
   Dziękuję patronom medialnym, którzy wzięli na siebie brzemię zrelacjonowania przebiegu wydarzeń z nowotarskiego lotniska. Są to: TVP Kraków, Polskie Radio Kraków, Tygodnik Podhalański, Podhale24, Przegląd Lotniczy, dlapilota.pl, lotniczapolska.pl.
   Na scenie swoje zdolności wokalne zaprezentowały zespoły: „Brudny Widelec”, „Inny” oraz fenomenalny zespół „Kwiaty Rocka”, wszystkim bardzo dziękuję za występ i uatrakcyjnienie naszego Pikniku.
   Na ręce kolegów Andrzeja Łapsy i Roberta Koprowskiego oraz wszystkich członków Aeroklubu Nowy Targ czynnie biorących udział w przygotowaniach, składam szczególne podziękowania za ogromny wysiłek i trud jaki włożyli w organizację i obsługę Nowotarskiego Pikniku Lotniczego .
 Słowa podziękowania należą się naszej publiczności, która przybyła na lotnisko nie tylko z całej Polski, ale i z zagranicy. To właśnie dla Państwa zorganizowaliśmy ten Piknik i mam nadzieję, że spełniliśmy wszelkie oczekiwania!
  Jestem przekonany, że tworzona dzisiaj historia tego niezwykle magicznego miejsca jakim bez zwątpienia jest nowotarskie lotnisko będzie dla nas łaskawa, a Piknik Lotniczy na trwale zostanie wpisany w kalendarz rodzinnych imprez naszego miasta i regionu.

Z lotniczym pozdrowieniem
Paweł Kos
Prezes Aeroklubu Nowy Targ