AEROKLUB NOWY TARG

SZKOLENIE SZYBOWCOWE

Informacje ogólne
Podstawowe szkolenie szybowcowe obejmuje wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnego wykonywania lotów.

Podczas szkolenia posiądziesz wiedzę w następujących zakresach:

Warunki rozpoczęcia
UWAGA! Kandydaci na szkolenie szybowcowe powinni najpóźniej 8 dni przed rozpoczęciem kursu teoretycznego zgłosić swoje dane osobowe do Szefa Wyszkolenia, celem przesłania do Inspektoratu Personelu Lotniczego Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Uczniowie-piloci z innych Aeroklubów
Aby kontynuować szkolenie rozpoczęte w innym miejscu, uczeń-pilot nie będący członkiem Aeroklubu Nowy Targ powinien posiadać:

Koszty szkolenia szybowcowego

Co dalej?
Po zakończeniu pierwszego etapu oferujemy możliwość kontynuacji szkolenia w celu uzyskania Licencji Pilota Szybowcowego PL(G), uprawniającego do wykonywania lotów bez nadzoru instruktorskiego.

Koszty dalszego latania-szkolenia według obowiązującego cennika.

Piloci z licencją szybowcową
Piloci posiadający licencję PL(G)chcący wykonywać w zakresie swoich uprawnień loty w Aeroklubie Nowy Targ zobowiązani są przedstawić: